Wszystkie informacje dotyczące akumulatorów: LiHD, Li-Ion, NiCd, NiMH

W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki swojemu wyjątkowemu i mobilnemu zastosowaniu, urządzeniado obróbki mechanicznej stały się bardzo popularne. Obwohl die Akku-Werkzeuge vom Anfang an keine Leistung wie kabelgebundene Werkzeuge anbieten konnten aber im Laufe deAkku-Geräte haben sich in den letzten Jahren mit ihrem bequemen und mobilen Einsatz etabliert. Obwohl die Akku-Werkzeuge vom Anfang an keine Leistung as kabelgebundene Werkzeuge anbieten konnten aber im Laufe der Zeit haben die Hersteller neue Werkzeugakakkus entwickelt, die nicht nur leistungsstarker als herkömmliche kabelgebundene Werkzeuge waren, sondern reduzierten auch die Kosten für die Anschaffung eines Akku-Geräts.
Fast alle Werkzeug-Hersteller bieten heutzutage Ihre Akku-Geräte mit einem integrierten Akkusystem an. Das heißt, dass alle Akku-Werkzeuge mit einem Akku betrieben werden. Das ist vorteilhaft, da man beim Kauf eines Geräts ohne Akku bis zur Hälfte weniger Geld ausgibt.

Spis treści hide 1 Was ist ein Akkumulator ❓ 2 Jakie akumulatory są dostępne dla urządzeń przemysłowych ❓ 3 ▶️ Richtige Lagerung von Werkzeug-Akku 4 Co to jest Li-Ionen-Akkus 10,8 Volt i 12 Volt? Co jest najlepsze? 5 Wo kann man den Akku am besten lagern❓ 6 Worauf sollten Sie beim Laden des Akkus achten❓ 7 Welcher Akku passt zu welchem Werkzeug ❓ 8 Który sprzedawca oferuje najlepsze rozwiązania w dziedzinie akku ❓ 9 ▶️ Glossar 10 Bewertung

Dieser Beitrag richtet sich an diejenigen, die ein Akku-Gerät mit bestem Laufzeit und Lebensdauer kaufen möchten. Die

Dieser Beitrag richtet sich an diejenigen, die ein Akku-Gerät mit bestem Laufzeit und Lebensdauer kaufen möchten. Informacje na temat akumulatorów, różnych systemów akwariowych producentów i nowych technologii pomagają w wyborze najlepszego rozwiązania. Które akumulatory nadają się do montażu na ścianie? Które do pracy ręcznej? Jaka jest różnica między akumulatorem 12 V a 10,8 V? Na co należy zwrócić uwagę przy rozbudowie i modernizacji akumulatorów? Jak można skrócić żywotność akumulatora?
Jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się więcej, zapraszamy do nas!

Co to jest Akumulator ❓

Ein Akkumulator - oder auch kurz Akku gesagt - ist in der Regel eine wiederaufladbare Batterie, die die Energie speichert und abgibt. Ein Akku ist lange, aber nicht unbegrenzt nutzbar und kann das Werkzeug unabhängig von Steckdosen und Kabeln mit Energie versorgen.

Jakie baterie są dostępne dla urządzeń przemysłowych ❓

Od 1803 roku, kiedy to powstał pierwszy akumulator, powstało wiele systemów akwariowych, które mają na celu zwiększenie żywotności, trwałości i wytrzymałości. To, co do tej pory nie było jeszcze znane, to litowo-jonowe akumulatory. Zu gängien Akkutypen kann man aber folgende zählen:

  • Li-Ion (Lithium-Ionen-Akku)
  • NiCd (Nickel-Cadmium-Akku)
  • NiMH (Nickel-Metallhybrid-Akku)
  • NiHD
Li-Ion, NikCd i NiMH Akkus

Akumulatory te były w ostatnich latach często używane przez producentów do zasilania urządzeń. Akumulatory Li-Ionen są najpopularniejszym rodzajem akumulatorów o optymalnej trwałości, większej wytrzymałości i żywotności w porównaniu z innymi modelami.

NiHD to najnowszy i najbezpieczniejszy system akwariowy na świecie. Te rodzaje akumulatorów są bardziej wydajne niż akumulatory litowo-jonowe i są stosowane tylko w urządzeniach Metabo. Inne marki stosują teraz we wszystkich swoich nowych akumulatorach akumulatory litowo-jonowe.

Jak już wcześniej wspomniano, producenci starają się opracować zintegrowany system zasilania, który umożliwiłby wykorzystanie wszystkich baterii marki. Das ist jetzt schon bei vielen Herstellern wie Bosch, Metabo, Makita, Ronix, Ryobi usw. in die Tat umgesetzt worden.

Litowo-jonowa bateria (Li-Ion)

Już od ponad 10 lat powstało bogate rozwiązanie dla mobilnego zastosowania urządzeń bez uszczerbku dla sieci. Akumulatory litowo-jonowe są najnowocześniejszymi bateriami o dużej pojemności, które są obecnie stosowane jako źródło energii w wielu rodzajach urządzeń, takich jak akumulatory, akumulatory, filtry, baterie, akumulatory itp. O zaletach i wadach tych urządzeń poinformujemy Państwa w późniejszym terminie.

Zalety akumulatorów litowo-jonowych

W porównaniu z dotychczasowymi metodami wzmacniania ogniw, takimi jak Blei-Gel, Nickel-Cadmium i Nickel-Metallhydrid, akumulatory litowo-jonowe mają znacznie więcej zalet:

  • Baterie Li-Ion od samego początku charakteryzują się dużą wydajnością. Jeśli jesteś doświadczonym pracownikiem ręcznym lub ambitnym pracownikiem biurowym, to już dawno temu użyłeś słowa "wyszkolony". Bei den älteren Akkus konnte man nicht von Anfang an die maximale Speicherkapazität erreichen. Die wiederaufladbare Batterie musste man mehrmals voll aufladen und wieder komplet entladen, damit man die maximale Akkukapazität benutzen konnte.
  • Ten model nie jest przystosowany do pracy z pamięcią. Memory-Effekt jest określeniem określającym czas trwania przerwy w dostawie energii. Die herkömmlichen Akkus konnte man nicht wieder aufladen, wenn die Akkukapazität noch nicht völlig leer war. Die Lithium-Ionen Akkus sind aber nicht von diesem so genannten Memory-Effekt betroffen und die können Sie getrost wieder aufladen, sogar wenn er im halb aufgeladenen Zustand ist.
  • Ein anderer wichtiger Vorteil von Li-Ion Akkus ist es, dass sie beim Nichtgebrauch sehr geringe Selbstentladung aufweisen. W związku z tym, człowiek nie może długo czekać na baterie.
  • Kompaktowe i lżejsze niż inne technologie. Jeśli człowiek porównuje baterie litowo-jonowe z innymi modelami, są one przy tej samej trwałości znacznie mniejsze i lżejsze. Waga jest bardzo istotnym czynnikiem przy zakupie akumulatora, który człowiek musi trzymać długo w ręku.
  • Sie weisen eine sehr lange Lebensdauer auf. Dieser Akkutyp hat je nach Bauart und Pflege eine Lebensdauer zwischen 500 und 1.000 Ladezyklen in acht bis zehn Jahren.

LiHD Akkus : Leistung verdoppelt, Größe halbiert

Ta generacja akumulatorów została stworzona przez markę Metabo i jest przez nią uznawana za najlepszy na świecie system akumulatorów!

W porównaniu z urządzeniami sieciowymi, urządzenia te charakteryzują się mniejszym poziomem wydajności, jednak dzięki zastosowaniu leistungsstarken LiHD Zellen-Technologie firmy Metabo, urządzenia sieciowe firmy Metabo są w stanie zapewnić najwyższą wydajność maszyn kablowych.

Firma Metabo opracowała wiele nowych komponentów do akumulatorów LiHD, które w połączeniu z nowatorskimi materiałami chłodzącymi sprawiają, że maksymalny poziom wydajności jest bardzo niski.

Zalety LiHD Akkus

Technologia akumulatorów LiHD firmy Metabo zapewnia w porównaniu z akumulatorami litowo-jonowymi większą wytrzymałość, dłuższą żywotność i dłuższy czas użytkowania. Ponadto nowe baterie Metabo charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Solidne wzmocnienie obudowy plecaka zapewnia bezpieczną i odporną na uszkodzenia podstawę, a także stanowi zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Akumulatory LiHD są również lżejsze niż akumulatory Li-Ion.

Największą wadą akumulatorów LiHD jest to, że są kompatybilne tylko z akumulatorami Metabo. Oznacza to, że urządzenia innych marek nie mogą być używane z akumulatorami LiHD.

Nickel-Cadmium-Akku (NiCd)

Baterie niklowo-kadmowe były pierwszymi systemami akumulatorowymi, które były stosowane zarówno w akumulatorach, jak i w smartfonach. Te wiederaufladbaren Batterien hatten sehr gute Vorzüge und sehr schlechte Nachteile!

Zalety akumulatorów NiCd

Największą zaletą akumulatorów niklowo-kadmowych jest ich szybkie ładowanie. Akumulator NiCd można napełnić za pomocą ładowarki w ciągu nie więcej niż jednej godziny.

Kolejną zaletą akumulatorów NiCd jest ich wytrzymałość. Są one bardzo wytrzymałe i mogą pracować bez przeszkód również w niskich temperaturach. Jeśli jednak temperatura jest zbyt wysoka, to w takiej sytuacji akumulator nie zostanie uszkodzony.

Niebezpieczeństwa związane z akumulatorami NiCd

Akumulatory niklowo-kadmowe mają dwie duże wartości, a także pamięć i wysoką trwałość w przypadku braku zasilania. Memory-Effekt zechnet immer den letzten Ladezusatand des Akkus und bei der nächsten Aufladung wird die Batterie nur bis zu diesem Ladezustand aufgeladen. Oznacza to, że jeśli akumulator zostanie rozładowany tylko do połowy, to pamięć zostanie zachowana. Następstwem tego jest to, że przy mniejszym zużyciu można mieć akumulator z połową pojemności.

Niebezpieczeństwo związane z akumulatorami NiCd

Drugą wadą jest konieczność samorozładowania się akumulatora. Samoczynne ładowanie oznacza, że akumulator sam pobiera energię, jeśli nie jest w pełni sprawny. Również w przypadku akumulatorów NiCd akumulacja jest stale na poziomie 10%. Oznacza to, że jeśli przez kilka dni nie będzie się ich używać, to wtedy będzie to bardzo przyjemne!

Nickel-Metallhybrid-Akku

Po 40 latach od powstania akumulatorów NiCd, akumulatory NiMH zostały opracowane jako rozwinięcie akumulatorów NiCd oraz jako standardowe akumulatory. Aber nicht lange hat es gedauert, bis die ähnlichen Probleme bei NiCd Akkus in dieser neuen Batterie-Generation auftrat. Jedyną zaletą akumulatorów niklowo-kadmowych jest mniejsza ilość substancji szkodliwych i więcej!

Zalety akumulatorów NiMH

Niewielki czas pracy jest jedyną wadą tych akumulatorów. Baterie NiMH mogą być całkowicie wyczerpane w ciągu jednej sekundy.

Niebezpieczeństwa związane z akumulatorami NiMH

Największą wadą akumulatorów niklowo-metalowo-hydroksymetalowych jest to, że podobnie jak w przypadku oryginalnych akumulatorów NiCd, mają one pamięć i zdolność do samoodtwarzania się. Ponadto ten akumulator nie jest już tak wytrzymały jak jego poprzednia generacja!

Samoczynne wyłączanie jest również w przypadku tego Akku poważnym problemem. W przypadku hybrydowych akumulatorów niklowo-metalowych zużycie energii wynosi od 15% do 25% miesięcznie!

▶️ Richtige Lagerung von Werkzeug-Akku

Poniższa tabela pokazuje, w jakich warunkach można optymalnie wyposażyć samochód. Die Angaben können natürlich von Hersteller zu Hersteller abweichen und dienen nur als Richtwert.

Samoczynne usuwanie akumulatorów w ciągu miesiąca w temperaturze 20°C:

AkkuSelbstentladungŁadnośćTemperatura otoczeniaTrwałość baterii
Li-Ion-AkkuEtwa 2% miesięcznie50 - 75 %18 - 25 °C6 miesięcy
NiMH-AkkuEtwa 20% miesięcznie40%20 °C3 miesiące
NiCd-AKKUEtwa 15% im Monat40%20 °C3 miesiące

Czy istnieją akumulatory Li-Ionen o napięciu 10,8 V i 12 V? Które z nich są najlepsze?

Baterie w akumulatorach NiCd mają nominalne napięcie 1,2 V i jest jasne, że kombinacja kilku baterii daje napięcie 6, 12 lub 18 V. W przypadku akumulatorów litowo-jonowych nie jest to takie proste. Akumulatory litowo-jonowe mają w tym zakresie zakres napięcia początkowego około 4 Volt. Oznacza to, że początkowo mają one napięcie 4 V, ale po dłuższym czasie użytkowania zmniejsza się ono o 0,4 V i wynosi 3,6 V.
Przykładowo, jeśli mamy teraz akumulator z trzema źródłami, napięcie wynosi 12 V, a po pewnym czasie 10,8 V.

Es gibt keinen bestimmten Regel dafür, welche Spannung (Anfangsspannung oder erstea Spannung) zu schreiben. Aber die Hersteller ziehen oft die Anfangsspannung vor.

Wo kann man den Akku am besten lagern❓

Jeśli chcemy, aby jesienne schody zostały zweryfikowane, należy położyć Akku w jednym z chłodnych, zielonych i mroźnych pomieszczeń. Akusy zawierają substancje upominkowe i nie mogą być narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Ponadto akumulatory litowo-jonowe reagują wrażliwie na zbyt wysokie i zbyt niskie temperatury. Dazu kommt, dass man die Li-Ionen-Akkus prallen Sonneneinstrahlung aussetzten darf.

Worauf sollten Sie beim Laden des Akkus achten❓

Tiefe Entladung und stundenlanges Laden sind beide für den Akku schädlich. Często należy pamiętać, że odległość od podłoża do podłoża wynosi od 20 do 80 procent. Jeśli chcesz używać akumulatorów o dużej mocy, odłóż na bok akumulatory o dużej mocy.

Welcher Akku passt zu welchem Werkzeug ❓

Die großen Hersteller erklären auf ihrer Webseite, welche technische Daten das Gerät besitzt und natürlich mit welchen Akkus compatibel ist. In den letzten Jahren haben die hersteller intregrierte Akku-Systeme entwickelt, um den Durcheinander der Akkus und Ladegeräte in der Werkstatt der Kunden zu besetigen. Oznacza to, że sprzedawca oferuje akumulatory dla wszystkich urządzeń.

Który sprzedawca oferuje najlepsze akumulatory ❓

Niemieccy sprzedawcy mają w swojej ofercie wszystkie bardzo wytrzymałe, akkubeturowe urządzenia, które jako właściciel lub właściciel mieszkania musiałeś mieć tylko raz. Jeśli jednak chcesz kupić sprzęt z najlepszą ceną, a jednocześnie pochodzący od niemieckiej marki, polecamy markę Ronix.
Ronix jest producentem sprzętu z siedzibą w Gelnhausen i posiada bardzo bogatą ofertę sprzętu z litowo-jonowymi akumulatorami o różnej długości i pojemności.
Te sprzęty są bardzo wytrzymałe i zapewniają bardzo długi okres użytkowania, żywotność i wytrzymałość.

Akku-Bohrschrauber 10mm 12V Mega-Serie

Akku-Bohrschrauber 10mm 14.4V Mega-Serie

Akku-Schlagbohrschrauber 10mm 18V Mega-Serie

Akku-Bohrschrauber 10mm 12V Samsung Akku

Akku-Bohrschrauber 10mm 14.4V Samsung Li-Ionen Akku

Akku-Bohrschrauber 10mm 18V Samsung Li-Ionen Akku

Akku-Bohrschrauber 10mm 12V Mega-Serie mit einem 1.5Ah Akku

Akku-Bohrschrauber 10mm 12V mit einer extra Batterie

Akku-Bohrschrauber 10mm 12V mit zwei extra Akkus

▶️ Glossar

Was ist Akkukapazität ❓

Wartość współczynnika Akkukapazität jest wyrażona w Amperestunden (Ah) i oznacza, jak wiele energii elektrycznej może zostać zużyte. Jeśli wartość współczynnika mocy jest wyższa niż wartość amperażu, to tym samym akumulator może być bardziej wydajny. Przykładowo, urządzenie o mocy 4 Amperów jest w stanie dostarczyć 4 Ampery w ciągu jednej godziny.

Was ist Akkuspannung ❓

Die Akkuspannung ergibt sich aus Potentialdifferenz zwischen den Elektroden und sagt aus, wie viel Volt der Akku maximal aufbringen kann, um den Elektromotor zu betreiben. Je höher die Akkuspannung, desto leistungsfähiger ist das Gerät.

Was ist Memory-Effekt ❓

Memory-Effekt to zjawisko, które występuje w hekogenicznych akumulatorach NiCd- i NiMH-Akkus. Efekt ten powoduje zmniejszenie żywotności baterii. Jeśli poprzednio wymienione akumulatory nie są w pełni sprawne i np. przy 50% stanie akumulatora nie są już zużyte, to akumulator jest oznaczony jako ostatni stan akumulatora i w następnych badaniach może być obciążony tylko do tego poziomu. Ten poważny problem występował w przypadku akumulatorów NiCd i w następnej generacji (akumulatory NiMH) również nie mógł być rozwiązany. In Lithium-Ionen-Akkus ist das sogenannte Memory-Effekt noch vorhanden aber das Effekt ist sehr wenig und schon nicht bemerkbar.

Was ist Selbstentladung ❓

Selbstentladung mówi o tym, jak bardzo akumulator jest zużyty, jeśli długo nie jest używany. Przykładowo, jeśli litowo-jonowe akumulatory w temperaturze 20°C pozostaną przez miesiąc, stracą około 4% pojemności, co w porównaniu z akumulatorami NiCd i NiMH oznacza spadek o 20%.

FAQ

1 - Przy jakim stężeniu kwasu należy żelować akusy?
Optymalne stężenie powinno wynosić 55-75%. Obniżenie stężenia wpływa na proces przemiany i zapewnia siłę przebicia aż do obniżenia poziomu. Pełna obudowa, jak również pełna obudowa są wystarczające dla akumulatorów Li-Ion. Niewielkie ładunki są lepsze dla trwałości akumulatora.

2- Jak oczyścić akumulator?
Jeśli żywotność akumulatora jest zakończona, należy oczyścić go z pozostałości po akumulatorze. Nie używaj jednak uszkodzonych akumulatorów i dla bezpieczeństwa opuść biegun.

3- Ile woltów potrzeba na lepsze akumulatory?
Chodzi o to, co można osiągnąć za pomocą grzałki do akumulatorów, ale o to, co

jest najważniejsze:

Je höher die Akkuspannung in Volt, desto mehr Leistung hat der Akku. Mit einem 18 Volt Akku können Sie leistungsstarke Aufgältigen.

Fazit

▶️ Natürlich unterliegen alle Akkus - auch Li-Ion-Akkus - einer Selbstentladung. Technologia Li-Ionen może je jednak minimalnie zmniejszyć, ponieważ są one szybko zużyte. Mit einem Verlust von 1-3 % im Monat, ist ein zu 100 % geladener Li-Ion-Akku rein theoretisch erst nach Jahren völlig selbstständig entladen.
▶️ Akku-Geräte mit Lithium-Ionen-Akkus sind also die beste Wahl, wenn Sie auf Lebensdauer, Akkulaufzeit und Leistung des Werkzeuges werten.

Bewertung

Bewertung

Bewertung

User Rating: 5 ( 2 głosy) Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 0 Average: 0]