Wkrętak dynamometryczny typu Click-Type znajdzie nieskończoną ilość zastosowań w Twoim warsztacie

Śrubokręty dynamometryczne są używane w wielu różnych branżach, aby zapewnić, że małe śruby, nakrętki i wkręty są prawidłowo dokręcone. Mimo, że możemy myśleć o kluczach dynamometrycznych jako niezbędnych tylko dla ludzi, którzy pracują w ciężkich maszynach lub budują silniki, wszystkie gwintowane elementy złączne mają określony moment obrotowy.  Użycie narzędzia takiego jak nasz śrubokręt dynamometryczny wyeliminuje ryzyko zerwania gwintu lub niedokręcenia śrub, które z czasem się poluzują. Aby ułatwić dodanie jednego z tych poręcznych narzędzi do Twojego sklepu, oferujemy nasz Infinity Tools 28-Pc. Torque Screwdriver Set (101-747).

Często zdarza się, że podczas montażu nowej maszyny do obróbki drewna lub podczas standardowych czynności konserwacyjnych, takich jak wymiana noży w narzędziach lub wymiana łożyska prowadzącego w frezarce górnowrzecionowej, słyszy się słowa: "dokręć do specyfikacji". Właśnie do takich zadań przeznaczony jest nasz śrubokręt dynamometryczny, który eliminuje ryzyko odkręcenia lub niedokręcenia śrub, które zapobiegają poluzowaniu się ostrzy.


Nasz wkrętak dynamometryczny jest dostarczany z zestawem końcówek pasujących do większości sytuacji, przedłużką 2" umożliwiającą pracę w ciasnych miejscach oraz adapterem 1/4", dzięki któremu można używać nasadek 1/4".

Wkrętak dynamometryczny Infinity Tools "Click-Type" jest dostarczany w 28-częściowym zestawie, który zawiera asortyment 26 końcówek wkręcających, w tym Philips, szczelinowe, kwadratowe, sześciokątne i Torx. Zestaw zawiera również przedłużkę 2" i adapter 1/4", aby można było używać nasadek 1/4".

Do każdego wkrętaka dołączony jest raport z testów, pokazujący dokładność i powtarzalność każdego narzędzia przy wielu ustawieniach w całym zakresie regulacji. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że zawsze przykładasz właściwą wartość momentu obrotowego, za każdym razem. Każdy wkrętak posiada gwarancję zachowania dokładności +/- 6° w całym zakresie regulacji.


Przekręcając kołnierz reguluje się ustawienie momentu obrotowego, a łatwa do odczytania skala pozwala na szybką i dokładną regulację. Dzięki zakresowi regulacji od 2 in/lb do 36 in/lb, będziesz mógł bez problemu dokręcać śruby małe i duże.

Regulacja wartości momentu obrotowego odbywa się poprzez przekręcenie kołnierza na korpusie wkrętaka, aż do momentu wyświetlenia na skali żądanego momentu obrotowego. Następnie wystarczy zainstalować odpowiednią końcówkę wkrętaka do danego zastosowania i już można pracować z pełnym przekonaniem. Zakres regulacji od 2 in/lb do 36 in/lb pozwala na bezproblemowe dokręcanie małych i dużych śrub. Po osiągnięciu żądanego momentu obrotowego, wbudowane sprzęgło "kliknie" samoczynnie i da Ci znać, że skończyłeś.

Śrubokręt ma długość 7" i średnicę 1-1/4" oraz mocny gumowany uchwyt, dzięki czemu bardzo łatwo jest zastosować moment obrotowy bez poślizgu lub naprężenia. Każdy, kto pracuje przy maszynach precyzyjnych, urządzeniach elektrycznych lub jest po prostu zmęczony odkręcaniem śrub, powinien zaopatrzyć się w 28-częściowy zestaw wkrętaków dynamometrycznych Infinity (101).