Ulepszona dmuchawa niskociśnieniowa zwiększa opłacalność i niezawodność

Dmuchawy krzywkowe od dawna doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach pracy ze względu na swoją niezawodność i ograniczoną potrzebę nadzoru. Mogą bez problemu pracować w wysokich temperaturach otoczenia lub na dużych wysokościach dzięki zastosowaniu układu chłodzenia oraz zintegrowanego zaworu bezpieczeństwa i rozruchu.

Firma Atlas Copco wprowadziła ostatnio ulepszoną wersję bezolejowej dmuchawy krzywkowej ZL VSD, dostępną w wielu konfigurowalnych modelach:

  • Jednostka czysto mechaniczna, wykorzystująca manometry zegarowe do odczytu ciśnienia
  • Rozwiązanie wysokiej klasy z wbudowanym falownikiem VSD i sterownikiem Elektronikon®.

Zasada działania dmuchaw wyporowych jest niezawodnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla zastosowań niskociśnieniowych, w tym transportu pneumatycznego, oczyszczania ścieków i zastosowań chemicznych w wymagających środowiskach. Mogą być instalowane wszędzie tam, gdzie są potrzebne, zarówno w pobliżu technologii, jak i na zewnątrz.

Zalety konstrukcji ZL VSD

  • Tradycyjna konstrukcja - element trójpłatowy z tradycyjnie dobranym mocnym łożyskiem i zespołem przekładni.
  • Chłodna czasza - Wymuszona wentylacja utrzymuje temperaturę wewnętrzną czaszy zbliżoną do temperatury otoczenia.
  • Trwałe połączenie wylotowe - zintegrowany kompensator z kołnierzem zapewnia strukturalne odsprzężenie i wyrównanie instalacji. Materiał, z którego jest wykonany, czyli stal nierdzewna, zapewnia długotrwałość rozwiązania.
  • Łatwa obsługa i instalacja - jednostka VSD ze zintegrowanym sterownikiem i przetwornicą częstotliwości jest dostarczana w pakiecie plug-and-play.
  • Doskonała ochrona urządzenia - Zainstalowane czujniki stale monitorują ciśnienie i temperaturę. Funkcja bezpieczeństwa i rozruchu jest zintegrowana z zaworem PVO, dzięki czemu ciśnienie jest zawsze pod kontrolą, a każdy rozruch dmuchawy przebiega bez zakłóceń.
  • Bezobsługowe napinanie pas ka - automatyczne napinanie paska o masie silnika eliminuje pełzanie paska i utrzymuje wysoką sprawność przekładni przez cały okres jej eksploatacji.

Aby dowiedzieć się więcej o bezolejowych dmuchawach krzywkowych, zostaw komentarz poniżej lub wyślij wiadomość do naszych ekspertów ds. produktów.