SmartLink i odzyskiwanie energii na targach WEEC 2014

W tym tygodniu przebywamy w Waszyngtonie na Światowej Konferencji Inżynierii Energetycznej (WEEC) - uznawanej za najważniejsze międzynarodowe wydarzenie dla profesjonalistów z branży energetycznej. Ponieważ zużycie energii stanowi zwykle 80 procent całkowitych kosztów instalacji sprężonego powietrza, ważne jest, aby branże wykorzystujące sprężone powietrze inwestowały w technologie, które pomagają zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć efektywność.

Na stoisku nr 901 w godzinach od 10.00 do 16.00 zaprezentujemy technologię zdalnego monitorowania SmartLink oraz urządzenia do odzysku energii. Przedstawiciele firmy będą dostępni w celu omówienia najlepszych praktyk w zakresie oszczędzania energii i zwiększania wydajności systemu sprężonego powietrza przy użyciu następujących technologii.

Monitorowanie danych SmartLink

Łatwy w instalacji, przyjazny dla użytkownika i konfigurowalny system SmartLink zwiększa łączność pomiędzy naszymi technikami serwisowymi a systemem sprężonego powietrza dzięki zaawansowanemu monitorowaniu danych 24/7. Po zintegrowaniu ze sterownikiem Elektronikon, SmartLink zapewnia dostęp do internetowego pulpitu nawigacyjnego, który informuje zarówno firmę Atlas Copco, jak i naszych klientów o informacjach potrzebnych do oszczędzania energii i ograniczenia przestojów.

Wykorzystaj swoją energię dwukrotnie dzięki odzyskowi energii

Czy wiesz, że wykorzystując energię odzyskaną z ciepła, producenci mogą zaoszczędzić zazwyczaj 95% pierwotnej energii elektrycznej użytej do zasilania sprężarki powietrza? Odzysk energii to nowatorski sposób wykorzystania ciepła będącego produktem ubocznym sprężania powietrza przy jednoczesnym obniżeniu kosztów innych niezbędnych procesów.