Scentralizowana próżnia dla przemysłu wytłaczania tworzyw sztucznych

Dla wiodącej wytłaczarki profili niestandardowych, zlokalizowanej w dzielnicy mieszkalnej w Holandii, cicha i wydajna praca ma ogromne znaczenie. Ponieważ firma oferuje kompletny proces projektowania i produkcji dla klientów - zamiast wytwarzania standardowych produktów - operacje muszą działać siedem dni w tygodniu, a także w nocy.

Wytłaczanie i próżnia

Wytłaczanie to proces wykorzystywany do tworzenia przedmiotów o stałym profilu przekroju. Podczas tego procesu materiały takie jak metale, polimery, ceramika, beton, żywność i tworzywa sztuczne są przepychane przez matrycę o pożądanym przekroju w celu utworzenia profilu. Zaletą tego procesu jest możliwość tworzenia złożonych projektów i pracy z różnymi materiałami; efekt końcowy charakteryzuje się również doskonałym wykończeniem powierzchni. Wytłaczanie tworzyw sztucznych opiera się na podciśnieniu w celu odprowadzania gazów z procesu.

Oszczędność energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów konserwacji

Przy 40 liniach produkcyjnych, z których każda miała własną pompę łopatkową, do utrzymania wszystkich pomp w ruchu w zakładzie wytłaczania potrzebny był jeden pełnoetatowy pracownik serwisu. Gdy firma zdecydowała się na modernizację obecnych pomp próżniowych, zaprojektowała scentralizowany system próżniowy. Nowe pompy próżniowe Atlas Copco GHS 900 VSD+ zapewniają taką samą wydajność jak trzy poprzednie pompy, obsługując jednocześnie wiele linii produkcyjnych.

W ten sposób centralizacja systemu próżniowego zmniejsza liczbę pomp próżniowych potrzebnych do działania, co oszczędza energię i zmniejsza koszty konserwacji. Ponadto pompa jest wyposażona w technologię, która okazała się niezawodna, bez ryzyka przegrzania i jest bardzo cicha. Ponieważ firma działa w dzielnicy mieszkalnej, cicha praca ma kluczowe znaczenie dla utrzymania przyjaznych relacji z sąsiadami.

Jak zaoszczędzić 8 500 USD rocznie

Nowe pompy próżniowe są wyposażone w silnik o mocy 15 kW i zastępują dwie starsze pompy o mocy 11 kW każda. Oszczędność energii wynikająca po prostu z redukcji kWh daje prawie 8 500 USD rocznych oszczędności. Oszczędność energii nie jest jedyną korzyścią dla środowiska, jaką osiągnęła firma. System odzyskiwania energii wykorzystuje ciepło generowane przez nowe pompy próżniowe do podgrzewania wody, która jest następnie pompowana po drugiej stronie ulicy do ogrzewania miejskiego basenu.

Więcej informacji o pompie próżniowej GHS VSD+ firmy Atlas Copco

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie pomp próżniowych Atlas Copco, odwiedź stronę internetową Atlas Copco lub skontaktuj się z nami.