Rurociągi i klucze dynamometryczne

Pracownicy rurociągów muszą wiedzieć, że dysponują narzędziami, które są niezawodne i dokładne.
Błąd w ich pracy może oznaczać przerwę w dostawie energii lub, co gorsza, katastrofę ekologiczną.

Rozwój przemysłu odwiertów gazu ziemnego w Pensylwanii dał Maxpro możliwość pracy nad różnymi projektami rurociągów. Prezes Maxpro, Tom Macey, mówi, że te projekty zazwyczaj wymagają użycia pneumatycznych kluczy dynamometrycznych, ponieważ jest tam wiele połączeń śrubowych i krytycznych momentów obrotowych.

Ale czasami praca będzie wymagała hydraulicznych kluczy dynamometrycznych, które działają lepiej w ciasnych miejscach.

"Jeśli wykonują pełną pracę, używają wszystkiego," powiedział Macey. "Mają wiele urządzeń dynamometrycznych, a my możemy je wszystkie skalibrować". Często oznacza to, że klient wysyła nam swoje narzędzia dynamometryczne, ale czasami możemy udać się do sprzętu, jak to zrobiliśmy w przypadku projektu rurociągu w naszym rodzimym stanie Pensylwania.

"Maxpro było w stanie skalibrować wszystkie nasze narzędzia dynamometryczne na miejscu za pomocą mobilnego wozu kalibracyjnego," powiedział klient. "Zaoszczędziło nam to kosztów transportu i czasu pracy".

Jak zauważa Macey, budowa rurociągów nie pozwala na wiele przestojów. "Nie mają możliwości spakowania rzeczy i wysłania ich", powiedział. Tak więc Maxpro pojechało do narzędzi używając furgonetki kalibracyjnej. Jest to usługa, którą świadczymy klientom znajdującym się w odległości około dwóch godzin jazdy od naszej siedziby w Filadelfii.

Jeśli potrzebujesz hydraulicznych lub pneumatycznych kluczy dynamometrycznych, Maxpro jest tutaj, aby sprzedać lub wypożyczyć narzędzia. Jesteśmy wiodącym w kraju dystrybutorem narzędzi dynamometrycznych RAD, które są cenione przez naszych klientów przemysłowych za ich szybkość i dokładność.

Wszystkie nasze urządzenia są kalibrowane zgodnie z normami ISO/IEC 17025 w naszym laboratorium akredytowanym przez A2LA, dzięki czemu możesz mieć pewność, że za każdym razem uzyskasz właściwy pomiar momentu obrotowego swoich narzędzi.