Producent cementu spełnia globalne standardy i oczekiwania klientów

Cement, jako sproszkowana substancja wytwarzana z wapna palonego i gliny, jest ważnym materiałem wykorzystywanym w wielu projektach budowlanych i infrastrukturalnych, od fundamentów budynków i prac murarskich po tunele, drogi i mosty. W procesie produkcji cementu sprężone powietrze jest często potrzebne do zasilania instalacji i urządzeń, przenośników pneumatycznych oraz do napowietrzania silosów cementu.

Aby sprostać wymaganiom jakościowym oraz wymaganiom narodu w zakresie rozwoju infrastruktury, jeden z dużych producentów cementu w Omanie zaprojektował system sprężonego powietrza spełniający światowe standardy, w tym certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 w zakresie jakości, zarządzania środowiskiem i wydajności.

Stworzenie energooszczędnej mieszanki sprężonego powietrza

W cementowni pracuje 16 sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju, a kilka z nich jest wyposażonych w technologię napędu o zmiennej prędkości obrotowej (VSD). Napędy VSD umożliwiają dostosowanie prędkości obrotowej urządzeń napędzanych silnikiem do wymogów obciążenia. Sprężarki GA firmy Atlas Copco zawierają najnowocześniejsze elementy sprężające oparte na innowacyjnych asymetrycznych profilach wirników, wysokiej jakości układ napędowy i wytrzymałe filtry wlotu powietrza. Wszystkie te elementy zostały dobrane tak, aby mogły pracować nieprzerwanie w najtrudniejszych warunkach i w temperaturze otoczenia do 55°C/131°F, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii średnio o 35 procent.

W surowym i zapylonym środowisku cementowni dwie bezolejowe, jednostopniowe sprężarki wyposażone w zintegrowany napęd o zmiennej prędkości obrotowej, technologię śrubową, chłodnice ze stali nierdzewnej i najnowocześniejszy elektryczny system napędowy przyczyniają się do wytwarzania niezawodnego zaopatrzenia w czyste powietrze przy minimalnych kosztach energii.

Zapylone środowisko? Rozważ dedykowaną sprężarkownię.

Cementownie to trudne i zapylone środowisko, które może powodować problemy dla sprężarek chłodzonych powietrzem. Aby rozwiązać ten problem, producent cementu zbudował specjalną sprężarkownię z podwójnymi sitami filtrującymi. Dzięki temu bezolejowe dmuchawy śrubowe stosowane w napowietrzaniu są chronione przed trudnymi warunkami otoczenia i mogą pracować z najwyższą wydajnością.

Dmuchawy śrubowe wykorzystują śrubowy element sprężający, składający się z męskich i żeńskich wirników, które obracają się w przeciwnych kierunkach, podczas gdy objętość pomiędzy wirnikami a obudową zmniejsza się. Każdy element śrubowy ma stały, wbudowany stosunek ciśnień i nie posiada sił mechanicznych powodujących niewyważenie. Oznacza to, że technologia śrubowa może pracować z dużą prędkością obrotową wału i łączyć duże natężenie przepływu z małymi wymiarami zewnętrznymi, co daje oszczędności energii do 30 procent w porównaniu z dmuchawami typu krzywkowego.

Jak zaoszczędzić 30 procent na kosztach energii

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Twój zakład może zaoszczędzić na kosztach energii poprzez modernizację do bardziej wydajnego sprzętu i wdrożenie strategii w celu zmniejszenia konserwacji, skontaktuj się z nami wypełniając formularz zapytania ofertowego, a nasz przedstawiciel wkrótce się z Tobą skontaktuje.