Po modernizacji systemu sprężonego powietrza korzyści dla producenta rosną

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się o producencie etykiet i opakowań foliowych, który zdecydował, że nadszedł czas na modernizację, gdy zbyt wiele przestojów zaczęło zakłócać proces drukowania z dużą prędkością. Po przeprowadzeniu analizy rejestracji danych MBox, która ujawniła zmiany w zapotrzebowaniu na powietrze i spadki ciśnienia w całym systemie, firma dokonała modernizacji do sprężarki GA 55 VSD z pełną funkcjonalnością i modułowym orurowaniem AIRnet.

Lokalny dostawca usług komunalnych oferuje dotację na modernizację

Ze względu na poziom oszczędności, jaki można było uzyskać dzięki nowej technologii, lokalny dostawca usług komunalnych zgodził się pokryć 63 procent kosztów instalacji. Umowa obejmowała system rurowy AIRnet ze względu na obiecane zmniejszenie spadku ciśnienia, a co za tym idzie - zużycia energii.

A korzyści piętrzą się dalej...

Choć zmniejszenie zużycia energii często ma największy wpływ w dłuższej perspektywie, istnieją inne obszary, które zyskują na modernizacji i są równie cenne. Jedną z natychmiastowych korzyści było obniżenie poziomu hałasu. Poprzednie sprężarki były tak głośne, że firma musiała wdrożyć program ochrony słuchu. Dzięki nowemu systemowi sprężonego powietrza hałas nie stanowi żadnego problemu. A ponieważ nowy system wymaga tylko jednej sprężarki do wykonania pracy dwóch poprzednich, zwolniła się przestrzeń w pomieszczeniu przeznaczonym na sprężarki, którą można wykorzystać do innych celów.

Druk fleksograficzny jest działalnością zorientowaną na klienta i zakład musiał stale dostosowywać się do zmieniających się potrzeb klientów. Dzięki modułowemu i łatwemu do podłączenia i instalacji orurowaniu AIRnet, sprzęt pneumatyczny można dodawać wszędzie tam, gdzie jest potrzebny, bez konieczności zatrudniania spawacza rur z uprawnieniami do lutowania.

Inne korzyści płynące z modernizacji systemu sprężonego powietrza to czystszy proces - zaawansowana filtracja i separacja oleju od wody eliminuje konieczność odzyskiwania oleju lub wysyłania zanieczyszczonej wody do utylizacji - dłuższe okresy między serwisami i brak przestojów podczas serwisowania, a także niski koszt cyklu życia.

Rozpocznij pracę

Jeśli Twój zakład wymaga modernizacji, skontaktuj się z nami, aby omówić termin przeprowadzenia analizy MBox, która ujawni możliwości optymalizacji systemu sprężonego powietrza. Więcej informacji na temat kompleksowych rozwiązań firmy Atlas Copco w zakresie sprężonego powietrza można znaleźć na stronie poświęconej sprężarkom i generatorom w naszej witrynie internetowej.