Pilot zdalnego sterowania

Technologia zrobiła wiele, aby dać nam dodatkową kontrolę, pomagając nam zaoszczędzić energię i pieniądze w procesie. Dzisiejsze urządzenia elektroniczne, czy to smartfon, tablet czy inne super skomplikowane, wymyślne urządzenie, dają nam możliwość sterowania takimi rzeczami jak termostat domowy ze zdalnych lokalizacji, pomagając nam oszczędzać energię i obniżać koszty ogrzewania i chłodzenia domu w tym samym czasie. Po co pompować klimatyzację do domu, który jest pusty przez cały dzień, skoro można zaprogramować system HVAC tak, aby uruchamiał się i zatrzymywał specjalnie wtedy, gdy ludzie są w domu (lub zaraz będą w domu)?

Ta sama filozofia, technologia i związana z nią biegłość może dotyczyć także systemu sprężonego powietrza. AirConnect firmy Atlas Copco to pakiet usług zdalnego monitorowania, które śledzą istotne statystyki sprężarek na miejscu i zapewniają diagnostykę problemów, takich jak ciśnienie, przepływ i temperatura elementu wylotowego.

AirConnect identyfikuje i diagnozuje zmiany w wydajności w czasie rzeczywistym i dostarcza natychmiastowe aktualizacje za pomocą wielu różnych nośników, w tym e-maili i wiadomości tekstowych. Pozwala to menedżerom systemu na identyfikację możliwości oszczędzania energii i rozwiązywanie potencjalnych problemów, zanim staną się one znaczące, co oznacza mniej przestojów i większą wydajność.

Tak więc teraz znasz niektóre z opcji, które są dostępne, aby pomóc Ci zapewnić kontrolę i nadzór nad systemem. Jak te osiągnięcia technologiczne zmieniły sposób eksploatacji instalacji sprężonego powietrza?