Ocena chińskich dostawców online: 7 kluczowych metod

W Internecie można znaleźć wielu chińskich dostawców online. Wydaje się, że platforma jest dobra. Istnieje możliwość, że pojawi się lukratywna okazja biznesowa. Istnieje jednak wiele oszustw, podróbek i złych dostawców chińskich narzędzi online, na które należy uważać. Jak więc sprawdzić, czy ma się do czynienia z renomowanymi, wiarygodnymi chińskimi dostawcami online?

Spis treści hide 1 Jak oceniać i weryfikować chińskich dostawców online? 1.1 ✅ Aby znaleźć to, czego szukasz, użyj wyszukiwarek i katalogów chińskich dostawców 1.2 Nawiązywanie kontaktów 1.3 Poproś o sprawdzenie licencji firmy 1.4 Poproś o referencje 1.5 Poproś o próbkę 1.6 Pieniądze są ważne 1.7 Osobista wizyta w firmie 1.7.1 Punkt

Nie martw się, nie jesteś zdany na siebie. Weryfikacja chińskich dostawców online jest najtrudniejszym aspektem kupowania narzędzi z Chin, według większości firm ankietowanych w tym badaniu Global Sources. Kiedy szukasz potencjalnych chińskich dostawców online, musisz zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

???? Czy dostawca jest w stanie wyprodukować produkty, których potrzebujesz?

???? Czy jest to szanowana, legalna firma, która nie oszukuje i nie jest na skraju bankructwa?

Powiązane produkty

Mini szlifierka kątowa 100/115 mm, 850 W

Mini szlifierka kątowa, 2400W, 8500 obr.

Szlifierka kątowa, 2400W, 6000obr/min

Szlifierka kątowa, 2400W, 230mm

Szlifierka kątowa, 2400W, 220V

Szlifierka kątowa, 2400W, 220V

Szlifierka do ścian 2000W

Elektryczna podcinarka, 550W

Router elektryczny, 710W

Zacznijmy od kilku prostych i skutecznych odpowiedzi na te dwa pytania.

Jak oceniać i weryfikować chińskich dostawców online?

✅ Aby znaleźć to, czego szukasz, użyj wyszukiwarek i katalogów chińskich dostawców


Podczas przeszukiwania chińskich stron hurtowych sprawdź wszystkie ich regulaminy (zwroty, uszkodzenia, zaległe zamówienia) i upewnij się, że na stronie internetowej są podane dane kontaktowe i adres.
W Google lub Bing wpisz "[nazwa firmy] + oszustwo", "[nazwa firmy] + nieuczciwość" i kilka innych wariantów. Inni dystrybutorzy i handlowcy, którzy mają złe doświadczenia z chińskimi dostawcami narzędzi online, zazwyczaj próbują pozostawić po sobie cyfrowy ślad.


Gdy sprawdzisz nazwy chińskich dostawców w katalogach B2B, takich jak Alibaba, Hong Kong Trade Development Council, Global Sources i innych, zobaczysz stworzone przez nich profile.
Ci internetowi chińscy dostawcy są przydatni, gdy chcesz przeczytać opinie, mieć referencje i zadawać pytania, ale bądź ostrożny wobec osób, które chcą się wypromować. Weź pod uwagę takie czynniki, jak długość działalności chińskiego dostawcy online (najlepiej współpracować z kimś, kto jest na rynku od co najmniej 2-3 lat).


Co więcej, wielu chińskich dostawców online, takich jak Alibaba, oferuje usługi weryfikacyjne, dzięki czemu znacznie łatwiej jest określić, czy można zaufać różnym chińskim dostawcom online. Z drugiej strony, Global Sources analizuje najważniejsze szczegóły dotyczące producentów, w tym między innymi datę rozpoczęcia działalności, liczbę pracowników w każdym dziale, własność zakładu, wartość sprzedaży i nazwy marek.


Można także wyszukać w Google, aby dowiedzieć się, czy chińscy dostawcy pojawiali się ostatnio na targach branżowych, co jest dobrą wskazówką, że ma się do czynienia z renomowanymi chińskimi dostawcami narzędzi. Uczestnictwo w targach branżowych i wynajęcie stoiska można uznać za inwestycję w pozyskanie nowych klientów.
Regularne uczestnictwo w targach często oznacza, że dostawca poważnie podchodzi do nawiązywania relacji z klientami.

Nawiąż kontakt


Aby uniknąć monitorowania przez organy ścigania, większość oszustów nie udostępnia w Internecie prawdziwych danych rejestracyjnych. Mogą na przykład podać fałszywy adres firmy, numer telefonu i faksu albo przekonać klientów, że mogą się z nimi kontaktować tylko przez telefon komórkowy.


Zadzwoń na numer stacjonarny chińskiego dostawcy i poproś o podanie numeru rejestracyjnego firmy oraz numeru licencji na prowadzenie działalności. Należy zachować ostrożność, jeśli dostawca ma tylko numer telefonu komórkowego, a nie stacjonarnego. Ludzie w Chinach mogą bez ograniczeń kupować setki numerów telefonów komórkowych. W związku z tym oszuści prawie nigdy nie używają numerów stacjonarnych, a zamiast tego polegają na numerach telefonów komórkowych.


Typowy chiński numer stacjonarny to 86 10 3333 3333. Kod kraju w Chinach to "86", numer kierunkowy to "10" (lub inna dwucyfrowa liczba), a numer telefonu składa się z ośmiu cyfr. Można przeprowadzić proste wyszukiwanie lokalizacji numeru telefonu, korzystając z numeru kierunkowego.

✅ Wniosek o sprawdzenie licencji firmy


Aby uzyskać określony numer rejestracyjny firmy, chińscy dostawcy narzędzi muszą zarejestrować się w chińskim urzędzie. Prowadzenie interesów z dostawcą, który nie może podać numeru identyfikacyjnego firmy, jest zbyt ryzykowne. Aby znaleźć numer identyfikacyjny, należy wejść na stronę internetową lokalnych władz administracyjnych lub zadzwonić do Centralnego Biura Przemysłu i Handlu.

Poproś o referencje

Aby sprawdzić finansową zdolność kredytową dostawcy, poproś o listy referencyjne z jego banku. Poproś o referencje od byłych klientów i nie bój się z nimi skontaktować, aby sprawdzić, czy dostawca dostarcza produkty wysokiej jakości.
Podobnie, jeśli znasz innych komercyjnych chińskich dostawców online, skontaktuj się z nimi i zapytaj o innych chińskich dostawców online, z którymi mieli do czynienia.

Poproś o próbkę


Jeśli kupujesz elektronarzędzia lub narzędzia ręczne, poproś o próbkę narzędzia, nawet jeśli musisz za nią zapłacić. Dzięki temu sprawdzisz jakość próbki i upewnisz się, że jest taka, jakiej oczekujesz po jej otrzymaniu.
Jeśli trzeba zapłacić za wstępną opłatę za próbkę, należy nalegać na przelanie pieniędzy na firmowe konto bankowe potencjalnego dostawcy. Jeśli nie może on dostarczyć produktów, to najwyraźniej nie jest zainteresowany współpracą z klientem.
Aby obiektywnie ocenić na miejscu możliwości produkcyjne i handlowe dostawcy, zapoznaj się z jego raportami z audytu (jeśli są dostępne).

✅ Pieniądze są ważne

Płacąc pieniądze, powiedz swoim potencjalnym chińskim dostawcom, że chcesz, aby towary zostały odebrane z ich adresu przez lokalnego przedstawiciela i że zapłacą gotówką w dniu przyjazdu. Sprawdź, czy jest to możliwe. Oszuści nigdy się na to nie zgodzą, ale legalni sprzedawcy tak.
Ponadto najpopularniejsze formy płatności w Chinach to TT, Western Union i MoneyGram, ale dobrzy chińscy dostawcy internetowi często akceptują PayPal. Zawsze uważaj na transakcje z nieznanymi dostawcami dokonywane za pomocą niemożliwych do prześledzenia serwisów przelewowych; są one bardzo niebezpieczne i podatne na oszustwa.

✅ Odwiedź firmę osobiście

Nie dowiesz się niczego o firmie, dopóki jej nie odwiedzisz, ale to najprostszy sposób na sprawdzenie dostawców. Spotkasz się również osobiście, aby omówić produkty, koszty, kontrolę jakości i wymagania dotyczące czasu dostawy.
Nie będziesz w stanie spotkać się z każdym potencjalnym dostawcą, którego znalazłeś, więc przed osobistą wizytą w jego biurze lub fabryce przejdź przez kroki wymienione wcześniej w tym artykule, aby zawęzić wybór.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Jak mogę zacząć importować towary od chińskich dostawców?
Zacznij od szukania dostawców w agencjach takich jak Alibaba i u zewnętrznych usługodawców.

2. Czy muszę mieć licencję na import z Chin?
Do importu niektórych towarów może być potrzebne pozwolenie od agencji federalnej.

3. Jaka jest najtańsza metoda transportu w Chinach?
Fracht morski jest uznawany za najtańszą metodę transportu.

Wnioski

Na koniec, po nawiązaniu dobrych relacji roboczych z wiarygodnymi i internetowymi chińskimi dostawcami, nie należy zapominać o przeprowadzaniu rutynowych kontroli jakości dostawców, aby upewnić się, że ich standardy są odpowiednie.

Punkt

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy!