Konserwacja sprężarki na wiosnę

Uwaga redaktora: Ten post został pierwotnie opublikowany w 2017 r. i został całkowicie zaktualizowany pod kątem dokładności, kompleksowości i nowych informacji.

Wiosna oficjalnie nadeszła, a to oznacza, że czas rozpocząć wiosenne porządki! Podobnie jak Twój dom wymaga głębokiego czyszczenia, również Twój system sprężonego powietrza powinien przejść wiosenne czyszczenie, aby zapewnić, że wszystko działa sprawnie. Dobrze utrzymana sprężarka działa lepiej i dłużej niż ta, która jest zaniedbana.

Weź pod uwagę pięć poniższych sugestii podczas wykonywania wiosennych konserwacja sprężarek powietrza:

Monitoruj temperaturę sprężarki. Sprężarki wytwarzają dużo ciepła. Ponieważ wiosną występują nieprzewidywalne wahania temperatury, konieczne jest dokładne monitorowanie temperatur, aby uniknąć przegrzania urządzeń i kosztownych przestojów.

Przygotuj się na zwiększoną wilgotność. Skoro mowa o wyższych temperaturach, to wraz z nimi wzrasta wilgotność powietrza. Gdy powietrze jest cieplejsze, jest w stanie zatrzymać więcej pary wodnej. Gdy powietrze jest sprężane i schładzane, wilgoć ta skrapla się, zamieniając się z powrotem w ciekłą wodę. Jeśli woda dostanie się do systemu, może spowodować wiele problemów. Przygotuj się, upewniając się, że syfony kondensatu, spusty i osuszacze pracują z maksymalną wydajnością.

Upewnij się, że pomieszczenie sprężarek jest wentylowane. Wiosna może być gorąca, a ciepłe temperatury mogą być spotęgowane przez produkty uboczne ciepła sprężarki. Jeśli sprężarka znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu bez odpowiedniego chłodzenia lub wentylacji, może dojść do przegrzania maszyny, co prowadzi do niepotrzebnych i kosztownych przestojów. Jeśli masz pomieszczenie, w którym znajduje się sprężarka, upewnij się, że jest ono odpowiednio wentylowane. Pomoże to uniknąć niepotrzebnych wyłączeń lub przestojów, dzięki czemu Twoja firma będzie pracować przez całą wiosnę.

Monitoruj swoje filtry. Z wiosną przychodzą pyłki - dużo i dużo pyłków. To drażni nasze nosy, a sprężarki też tego nie lubią. Kiedy sprężarki pobierają powietrze z otoczenia, otrzymują również wszystkie unoszące się w nim cząstki stałe. Wiosną zwiększona ilość alergenów oznacza, że filtry będą ciężko pracować, aby usunąć zanieczyszczenia z dostarczanego sprężonego powietrza. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy filtry wymagają wymiany, jest przestrzeganie harmonogramu konserwacji zapobiegawczej. W przeciwnym razie należy zwracać uwagę na nietypowe spadki ciśnienia, które mogą wskazywać na zatkane filtry.

Ustalenie harmonogramu konserwacji zapobiegawczej. Regularna konserwacja pozwala utrzymać sprężarki w doskonałej kondycji bez względu na porę roku! Zapoznaj się z naszym plan konserwacji zapobiegawczejs.

Ponieważ sprężarka powietrza i jej urządzenia pomocnicze są istotną częścią codziennej pracy, nie można (a nawet nie należy!) pominąć konserwacji w miesiącach wiosennych. Jeśli inne pozycje na liście rzeczy do zrobienia są ważniejsze, po prostu odezwij się do firmy Atlas Copco. Z przyjemnością pomożemy Ci i upewnimy się, że Twoja sprężarka jest gotowa na wiosnę!