Kim jest Cleco Air Tools?

W 1894 roku firma Cleco została założona jako Cleveland Pneumatic Tool Company w Cleveland w stanie Ohio. Dziś Cleco jest liderem w produkcji z niezrównanym doświadczeniem w dostarczaniu narzędzi i systemów montażowych do szerokiego zakresu zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym, energetycznym, lotniczym i ogólnym.

Linia pneumatycznych wkrętarek montażowych Cleco należy do najszerszych na rynku. Nadające się do szerokiego zakresu zastosowań zakrętarki Cleco są dostępne w aż 3000 różnych konfiguracjach, co ułatwia znalezienie odpowiedniego narzędzia do konkretnego zadania.

Najważniejszym wynalazkiem firmy Cleco jest sprzęgło Clecomatic, które zostało powielone przez każdego liczącego się w branży producenta narzędzi. Sprzęgło Clecomatic jest lekkie i zapewnia wysoką powtarzalność momentu obrotowego oraz długie cykle kalibracji. Wkrętarki te zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić operatorom dokładną kontrolę momentu obrotowego bez utraty prędkości. Po wprowadzeniu żądanego poziomu momentu obrotowego, sprzęgło automatycznie wyłączy się po jego osiągnięciu. Sprzęgło Clecomatic zostało zaprojektowane z myślą o szerokim zakresie zastosowań, od szybkiego montażu po przemysł lotniczy i kosmiczny. Przed wysyłką każdy egzemplarz jest testowany i certyfikowany przez technika.

Utrzymanie precyzyjnego poziomu momentu obrotowego ma kluczowe znaczenie w każdej operacji montażowej. Aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona klientów, Cleco oferuje bardziej tradycyjny typ wkrętarki, czyli urządzenie do kontroli przeciągnięcia. Te nakrętarki opierają się na oporze łącznika, aby zapobiec nadmiernemu momentowi obrotowemu. Chociaż nie są tak precyzyjne jak system Clecomatic, to jednak przy zastosowaniu przez przeszkolonych operatorów nakrętarki z kontrolą momentu obrotowego mogą zapewnić dokładne działanie.

pneumatyczne

Jednym z najbardziej unikalnych narzędzi firmy Cleco jest LiveWire. Ten system narzędziowy jest ekskluzywny dla Cleco i łączy w sobie tradycyjną technologię mocowania z zaawansowaną łącznością Wi-Fi. Niektóre cechy tego systemu narzędziowego obejmują cyfrowe sterowanie procesem, pokładową inteligencję elektroniczną i zintegrowany skaner kodów kreskowych. Z jednego sterownika może pracować do 10 narzędzi LiveWire, a każde narzędzie może wykonać do 99 zadań. Akumulatorowe wkrętarki LiveWire są kompatybilne z globalnym sterownikiem Cleco mPro400GC, dzięki czemu można je łatwo zintegrować z systemem narzędzi elektrycznych w zastosowaniach montażowych o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa. Kontroler i inteligentne wrzeciona Cleco mają możliwość uruchomienia do 32 wrzecion za pomocą jednego kabla biegnącego do jednego kontrolera. Ta cecha stawia wielowrzecionowe Cleco przed innymi, jeśli chodzi o prowadzenie wrzecion z wieloma gwintami.

Spośród wielu marek, linia wkrętaków liniowych Cleco jest znana jako standard narzędzi montażowych. Wkrętaki Cleco zapewniają użytkownikom najwyższą wydajność narzędzi montażowych do lekkich i średnich obciążeń. Opcje obejmujące wiele metod zmiany kierunku obrotów, różne style sprzęgieł, liczne warianty uchwytów i szeroki wybór akcesoriów stanowią podstawę konfiguracji narzędzi zaprojektowanych tak, aby spełniały wyjątkowe wymagania montażowe współczesnego przemysłu.