Jakie są podstawowe narzędzia do cięcia szkła?

Szkło jest wykorzystywane jako materiał w różnych dziedzinach, od szkła drzwiowego i okiennego po ścianki działowe, półki szklane i szkło dekoracyjne. Obecnie szkło jest uważane za jeden z najbardziej niezbędnych materiałów budowlanych. Jego użycie w projektowaniu wnętrz i na zewnątrz budynku jest nieuniknione. Szkło może być cięte na różne wzory i projekty. Jednak cięcie szkła wymaga odpowiednich umiejętności i doświadczenia, a nie każdy może sobie z tym poradzić. Narzędzia używane do cięcia szkła mają ogromny wpływ na jego końcową jakość. Do cięcia szkła używa się specjalnych diamentów.

Każdy początkujący szlifierz szkła potrzebuje na początek szeregu narzędzi, takich jak mierniki, diamenty do cięcia szkła, linijki, frezydiamentowe, skrzynki narzędziowe, w których znajdują się również inne narzędzia, takie jak śrubokręty, młotki, szczypce itp. Oprócz tego wszystkiego, sprzęt ochronny, taki jak rękawice odpowiednie do cięcia szkła, apteczka na wypadek skaleczenia rąk, buty i odpowiednia odzież ochronna są koniecznością dla wszystkich tnących szkło, zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Narzędzia potrzebne do cięcia szkła

Posiadanie szeregu narzędzi jest niezbędne w warsztacie cięcia szkła; narzędzia te mogą ciąć szkło w różnych wzorach i kształtach. Sprzęt i narzędzia wymagane i zazwyczaj używane przez szlifierzy szkła dzielą się na narzędzia do cięcia szkła i sprzęt zabezpieczający do cięcia szkła. W tym artykule zostaną szczegółowo przedstawione obie kategorie narzędzi do cięcia szkła.

Narzędzia do cięcia szkła

  1. Przecinak do szkła z diamentową końcówką

Aby bezpiecznie i efektywnie ciąć szkło , używa się przecinarki do szkła. Diament jest używany w końcówce do cięcia szkła , ponieważ jest to silniejsza substancja niż szkło. Gdy szkło jest już nacięte, można je podzielić na dwie części za pomocą małego pstryknięcia wzdłuż naciętej linii. Obcinarka do szkła Ronix RH-3400 z sześcioma kółkami zadowoli każdego szklarza . Sprawdź poniższy link, aby przeczytać więcej o tym produkcie.

  • Pistol Grip Glass Cutter

Jest to obcinarka wyspecjalizowana w redukcji zmęczenia nadgarstków, która generuje wystarczające napięcie palców do punktowania powierzchni szkła . Wyposażona jest w samosmarujący się pistolet ułatwiający proces cięcia.

  • Obcinak do szkła kołowy

Jak sama nazwa wskazuje, do wykonywania kolistych cięć na powierzchni szkła używa się cyrkularnego obcinaka do szkła. Mocna, okrągła przyssawka mocno przywiera do powierzchni i pomaga wykonać czyste, okrągłe nacięcia.

  • Szkło Obcęgi

Obcęgi do szkła służą do rozbijania szkła po jego czystym zarysowaniu. Obcęgi mają pokryte gumą szczęki, które wywierają nacisk na powierzchnię szkła , nie uszkadzając go, i dzielą szkło na dwie części.

  • Linijka

Linijki są powszechnie używane do mierzenia; mogą być używane do mierzenia różnych rozmiarów szkła . Umieść linijkę mocno na powierzchni szkła i zaznacz rozmiar linii punktowej.

Sprzęt ochronny do cięcia szkła

  1. Rękawice

Rękawice odporne na przecięcia chronią dłonie przed możliwymi skaleczeniami. Jeśli stale pracujesz z ostrymi materiałami, nie zapomnij o założeniu rękawic ochronnych, aby chronić swoje dłonie.

  • Gogle

Pamiętaj o noszeniu okularów ochronnych lub gogli podczas cięcia i rozbijania szkła , aby zminimalizować ryzyko dostania się małych kawałków szkła do oczu.

Więcej na: http://rozruszniki-alternatory.pl