Duży pomysł, mała sprężarka: Zawór wlotowy z napędem o zmiennej prędkości

Dziś kontynuujemy naszą serię poświęconą wielu innowacjom zawartym w gamie kompaktowych sprężarek śrubowych GA VSD+ z wtryskiem oleju. Zapoznaj się z naszym poprzednim postem z tej serii na temat cichego wentylatora sprężarki inspirowanego naturą.

W niektórych branżach zakłady wymagają ciągłej pracy przez całą dobę. Jednak w wielu innych zapotrzebowanie na sprężone powietrze zmienia się w ciągu dnia, a wydajność sprężarki musi być regulowana w zależności od zapotrzebowania. Jednak zarządzanie produkcją powietrza poprzez ciągłe zatrzymywanie i uruchamianie sprężarki powoduje stratę czasu i energii.

Sprężarka z napędem o zmiennej prędkości obrotowej umożliwia precyzyjne dostosowanie wydajności sprężarki do zmiennego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Zmieniając prędkość obrotową silnika napędowego w miarę zmniejszania się zapotrzebowania na sprężone powietrze, napęd VSD obniża dostarczany przepływ powietrza, a także zużycie energii elektrycznej, zmniejszając zużycie energii do minimum.

Na czym polega główna idea?

Większość sprężarek ma zawór odciążający między układem wlotowym a układem napędowym, który umożliwia odciążenie lub przedmuch sprężarki, gdy zapotrzebowanie na powietrze spada. Aby zwiększyć wydajność tego procesu, nowa sprężarka GA VSD+ posiada nowy, mechaniczny zawór wlotowy.

Gdy powietrze jest pobierane, zawór wlotu powietrza otwiera się mechanicznie. Gdy powietrze nie jest potrzebne, zawór wykrywa zatrzymanie i zamyka się, eliminując straty przedmuchu przy jednoczesnym utrzymaniu ciśnienia w układzie napędowym. Ponieważ układ napędowy jest już pod ciśnieniem, uruchomienie sprężarki powietrza i osiągnięcie pełnej wydajności wymaga mniej energii.

Aby zobaczyć zawór wlotowy w akcji, obejrzyj nasz film animowany: GA VSD+ Sentinel Valve.

GA VSD+ obiecuje obniżyć koszty energii i przyczynić się do bardziej zrównoważonego przemysłu, łącząc wiele dużych pomysłów w jednej małej sprężarce. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić, przechodząc na GA VSD+.