Cztery czynniki, o których należy pamiętać przy wyborze obudowy sprężarki

Zakup nowej sprężarki powietrza wymaga wielu przemyśleń. Od obliczenia zapotrzebowania na wolne powietrze po określenie niezbędnej jakości powietrza do użytku końcowego, zakup tej wielkości wymaga starannych badań. Jednak jedną z kluczowych kwestii, o której czasami się zapomina, jest miejsce, w którym sprężarka zostanie umieszczona po dostarczeniu do zakładu. Podejmując decyzję o tym, gdzie umieścić sprężarkę lub system sprężarek, należy wziąć pod uwagę następujące cztery czynniki:

Rozmiar: Rozmiar fizyczny sprężarki różni się w zależności od produktu i producenta. W zależności od dostępnej powierzchni obiektu może być konieczne uwzględnienie powierzchni zajmowanej przez sprężarkę. W przypadku posiadania wielu sprężarek wygodniejsze może być umieszczenie ich w oddzielnym pomieszczeniu. Wcześniejsza znajomość rozmiaru systemu sprężarek pomoże określić najlepszą lokalizację dla nowego zakupu.

Jakość zasysanego powietrza : Jak czyste musi być sprężone powietrze w końcowym zastosowaniu? W zależności od zastosowania może być potrzebne wyjątkowo czyste powietrze (np. w produkcji półprzewodników), podczas gdy inne zastosowania mogą być mniej wrażliwe na zanieczyszczenia (np. warsztaty samochodowe). Chociaż wszystkie systemy sprężarek obejmują poziomy filtracji, największym czynnikiem wpływającym na końcową jakość sprężonego powietrza jest czystość powietrza wlotowego. Niezależnie od zastosowania końcowego, należy upewnić się, że powietrze otoczenia na zaworze wlotowym jest odpowiednie dla danego zastosowania.

Odległość do zastosowania końcowego: Im dłuższa droga sprężonego powietrza do zastosowania końcowego, tym większe ryzyko spadku ciśnienia. Upewnij się, że wziąłeś pod uwagę, jak daleko będzie transportowane sprężone powietrze i wykonaj kilka obliczeń, aby upewnić się, że niezbędne ciśnienie będzie nadal dostępne w końcowym zastosowaniu. Wiedza na ten temat może pomóc w znalezieniu miejsca dla sprężarki, które nie spowoduje drastycznego spadku ciśnienia powietrza.

Hałas: Hałas może być irytującym efektem ubocznym sprężarek. Niektóre sprężarki są dostępne w pakietach redukujących hałas, które można umieścić w tym samym pomieszczeniu, co końcowe zastosowania i operacje, ale inne nie. Może to stanowić problem w małych przestrzeniach lub pomieszczeniach podatnych na echo, więc należy wziąć pod uwagę ilość dźwięku, który chcemy słyszeć, zwłaszcza jeśli jest to sprężarka, która działa stale.

Wybierając nowy system sprężarki, warto mieć na uwadze wszystkie fakty. Przed dokonaniem zakupu należy rozważyć wiele aspektów, począwszy od określenia zapotrzebowania na sprężone powietrze i ciśnienie, a skończywszy na określeniu miejsca, w którym maszyna zostanie umieszczona. Zawsze współpracuj z ekspertem, aby znaleźć najlepszą sprężarkę do swojej pracy. Zastanawiasz się nad zakupem nowej sprężarki? Skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś, aby rozpocząć poszukiwania odpowiedniej sprężarki dla Twojego zakładu.