Często zadawane pytania: Audyty systemów sprężonego powietrza

Wiele słyszę o audycie instalacji sprężonego powietrza. Ile mogę zapłacić za audyt i jakie są typowe wyniki?

W wielu instalacjach sprężonego powietrza można uzyskać znaczne oszczędności energii. Najlepszym sposobem na zaspokojenie potrzeb produkcyjnych przy jednoczesnej minimalizacji kosztów eksploatacji jest zatrudnienie konsultantów ds. energii i powietrza, którzy przeprowadzają audyty systemów sprężonego powietrza.

Atlas Copco oferuje audyty AIRScan, które obejmują zakres od podstawowych kontroli do pełnego badania audytowego. Koszt będzie zależał od potrzeb i oczekiwań klienta. Dzięki pierwszemu zrozumieniu potrzeb klientów, audyty mogą być dostosowane do wymagań każdego z nich, co pomaga zminimalizować nakłady inwestycyjne.

Cena audytu systemu sprężonego powietrza może wynosić od 2.500 do 20.000 USD w zależności od stopnia szczegółowości audytu. W każdym przypadku audyt ma na celu przedstawienie zaleceń, które poprawiają efektywność i niezawodność systemu, co w efekcie prowadzi do obniżenia kosztów operacyjnych.

Jeśli chodzi o wyniki, typowe oszczędności wahają się od 30% do 50% redukcji kosztów operacyjnych, jeśli klient wdroży wszystkie sugestie z audytu. Zmiany te będą następnie skutkować ciągłymi oszczędnościami energii i zwiększonymi zyskami. A kto może odmówić?

Aby dowiedzieć się więcej o audytach AIRScan firmy Atlas Copco lub umówić się na audyt, skontaktuj się z nami.