3 Trendy w ergonomii produkcji

Według OSHA (Occupational Safety and Health Administration), firmy wydają rocznie ponad 170 miliardów dolarów na koszty związane z urazami i chorobami w miejscu pracy. Ergonomia, nauka zajmująca się projektowaniem miejsc pracy dopasowanych do pracowników, obniża te koszty, zapewniając pracownikom bezpieczeństwo, zdrowie i wydajność. Inżynierowie i kierownicy zakładów produkcyjnych powinni pamiętać o tych trendach, ponieważ nauka o ergonomii rozwija się:

  1. Strategie automatyzacji. Airbus, wiodący producent samolotów, wykorzystuje automatyzację do zwiększenia produkcji swojego popularnego samolotu A320. Celem projektu jest wykorzystanie robotów dwuramiennych, aby ograniczyć interakcję z ludźmi, zmniejszyć koszty zakupu i poprawić ergonomię pracy.
  2. Systemy egzoszkieletowe. Audi, czołowy niemiecki producent samochodów, stał się ostatnio znany ze swojego "krzesła bez krzesła", egzoszkieletu z włókna węglowego, który może być noszony przez pracowników podczas pracy. Krzesło jest noszone jak druga para nóg, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i umożliwić pracownikom wygodne siedzenie w niemal każdym miejscu zamiast stania.
  3. Maty przeciwzmęczeniowe. Journal of the American Medical Association (JAMA) donosi, że "powszechne bóle i dolegliwości" wynikające z długiego stania kosztują amerykańskich pracodawców ponad 60 miliardów dolarów rocznie. Maty przeciwzmęczeniowe zwiększają wydajność pracy poprzez zapewnienie pracownikowi wygodnego, podpartego miejsca do stania, co jest szczególnie istotne w środowiskach przemysłowych.

ergonomia

Ważne jest, aby być proaktywnym, a nie reaktywnym w kwestii ergonomii w miejscu pracy. Wdróż ergonomiczne stanowiska pracy już teraz, aby ograniczyć koszty związane z urazami i chorobami w miejscu pracy w późniejszym czasie - a przy okazji zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo i zdrowie.

Czy chcesz, aby Twoja fabryka była przyjazna pracownikom pod względem ergonomii?