Sturtevant Richmont: Lider w dziedzinie momentu obrotowego

TŁO

W 1924 r. Walter P. Chrysler opracował klucz dynamometryczny z belką odchylającą i udzielił licencji Paulowi Sturtevantowi na produkcję i sprzedaż jego wynalazku. W 1940 r. Paul Sturtevant założył własną firmę, a Frank Livermont założył firmę Richmont. Do czasu połączenia w 1964 r. wyprodukowali oni pierwsze klucze, pierwsze testery momentu obrotowego i pierwsze narzędzia kalibracyjne do pomiaru momentu obrotowego. Firma Sturtevant Richmont była całkowitym pionierem w branży narzędzi dynamometrycznych. Od 1984 r. firma Sturtevant Richmont jest własnością rodziny Reynertson i nigdy nie przestaje produkować najwyższej jakości narzędzi dynamometrycznych w branży.

WKŁAD W PRZEMYSŁ

Sturtevant Richmont posiada ponad 50 patentów na narzędzia dynamometryczne używane w ponad czterdziestu krajach na całym świecie, pod powierzchnią morza, w przestrzeni kosmicznej i wszędzie tam, gdzie awaria narzędzia nie wchodzi w grę. Tworzą narzędzia, które mają być trwałe. Narzędzia dynamometryczne firmy Sturtevant Richmont rzadko są najtańsze, ale mają najniższy koszt posiadania, ponieważ są dokładne, niezawodne i trwałe. Całkowity koszt posiadania jest niższy, ponieważ ich narzędzia:

  • dłużej pozostają w kalibracji
  • Wymagają mniej napraw
  • Mają bardzo długą żywotność
  • Pozwalają na zakup mniejszej liczby kluczy i posiadanie mniejszej liczby części zamiennych
  • Posiadają wymienne głowice, które pasują do wszystkich kluczy.
  • Są kompatybilne zarówno w przód jak i w tył

narzędzia

Sturtevant Richmont była pierwszą amerykańską firmą, która zastosowała mikroprocesor w sprzęcie do kalibracji narzędzi dynamometrycznych. Są jedyną firmą, która bezprzewodowo łączy mechaniczne kliknięcie, cyfrową i pneumatyczną weryfikację narzędzi z jednym procesem kontroli/monitorem, a ich zaangażowanie w dokładność pomiaru momentu obrotowego stworzyło pierwszy tester narzędzi elektrycznych. Nie ma wątpliwości, że firma Sturtevant Richmont stała się liderem w dziedzinie momentu obrotowego.

ONI SŁUCHAJĄ

Sturtevant Richmont słucha, czego chcą i potrzebują ich klienci. Jeśli nie ma w ofercie odpowiedniego rozwiązania, wymyśla je dla nich - przykładem może być bezprzewodowy klucz dynamometryczny typu Click. Klient miał problemy z konkretnym elementem złącznym na budowie i potrzebował dokumentacji, kiedy praca została wykonana. I oto SR stworzył bezprzewodowy klucz dynamometryczny do tego konkretnego zastosowania.